Kontakt

Snabbguide Mailadresser 

Centralstyrelsen                             cs@slk.nu

Medlemsservice                             medlem@slk.nu

Valberedningen                        valberedningen@slk.nu

Tidningen LAPPHUNDEN              lapphunden@slk.nu

PR-kommittén                                     pr@slk.nu
Webbkommittén                                 webb@slk.nu
Bildarkiv                                             bilder@slk.nu
Utställningskommittén                       utst.resultat@slk.nu
Tävlingskommittén                             tk@slk.nu 
Ungdomskommittén                           ungdom@slk.nu
 
 
Avelskommittéerna
Svensk lapphund                      aksvensk@slk.nu
Finsk lapphund                         akfinsk@slk.nu
Lapsk vallhund                          aklapsk@slk.nu
 
Distrikt
Södra                            sodra@slk.nu
Västra                           vastra@slk.nu
Östra                            ostra@slk.nu
Mellansvenska             mellansvenska@slk.nu
Nedre Norra                 nedrenorra@slk.nu
Övre Norra                   ovrenorra@slk.nu

Ordförande CS

 

Medlemsservice
Ingegerd Sörensson
Skördestigen 5
718 32 Frövi
medlem@slk.nu
Utställningsresultat
Ingegerd Sörensson
Skördestigen 5
718 32 Frövi
utst.resultat@slk.nu
Valpförmedling (Finsk Lapphund)
Omplacering (finsk)

Inger Laitamaa
Lillpitevägen 678
946 92 LILLPITE
070-5236349
inger@sidmarkens.se
Valpförmedling (Svensk Lapphund)
Omplacering (Svensk Lapphund)

Inger Laitamaa
Lillpitevägen 678
946 92 LILLPITE
070-5236349
inger@sidmarkens.se
Valpförmedling (Lapsk Vallhund)
Omplacering (Lapsk Vallhund)

Pia Zetterström
Mariebol 11
748 92 ÖSTERBYBRUK
0295-61267
pia@berglejonets.se
Tävlings-/Provresultat
Elina Bertné
Centralvägen 7
132 40 Saltsjö-Boo

tk@slk.nu
Webbkommittén
Kommittén kan
kontaktas via webb@slk.nu
Valberedning (sammankallande)
Cattlin Marques
Uppsalavägen 353
762 95 Rimbo
08-648 39 17
valberedningen@slk.nu
Valberedning (ledamot)
Fredrik Svarén
Skylvägen 9
187 54 Täby
08-730 49 89
valberedningen@slk.nu

Valberedning (ledamot)
Görel Idergard
Stavbäck 15
931 97 Skellefteå
070-658 80 22
valberedningen@slk.nu

Revisor
Ambjörn Lindqvist
Ensta 5, Solängen
153 95 JÄRNA
08-550 341 94 072-521 79 50
lapphund@stenseiten.se

Revisor
Irene Jonsson
Tegelängsvägen 21
152 40 Södertälje
073-728 98 37
irene_jonsson@hotmail.com

 

Kassör
Monika Karlsson                                           Julared Villan

566 91 HABO                                                     0725-395361
kassor@slk.nu

   
   

 

Kontaktpersoner
Medlemsservice samt Utställningsresultat
Ingegerd Sörensson
Frövi
0581-406 80
Valpförmedling samt omplacering Lapsk Vallhund, Tävlings-/Provresultat
Pia Zetterström
Österbybruk
Dela med andra på Facebook
 
Senaste uppdaterad 2017-06-14 12:52 av Mikael Köpman.   
Sidvisningar: 21775.